Więcej terminali w Polsce

0
terminal płatniczy

Z pewnością wzrośnie u nas liczba terminali płatniczych, a wraz z nią powinien podnieść się poziom wiedzy na temat bezpiecznego przyjmowania płatności kartą.

Na wyraźny wzrost liczby terminali wpłynie program Polska Bezgotówkowa uruchomiony na początku 2018 roku. Jego celem jest wspieranie w Polsce rozwoju obrotu bezgotówkowego. Adresatami programu są zwłaszcza właściciele małych i średnich firm, którzy chcą zdynamizować swoje biznesy. Od organizatora projektu Fundacji Polska Bezgotówkowa otrzymują za darmo terminal na 12 miesięcy.

Ponad 624 tysiące terminali płatniczych POS (point of sale) było na polskim rynku w momencie otwarcia programu. W ciągu pierwszych pięciu tygodni około 6 tysięcy przedsiębiorców zgłosiło się po terminale. Przedstawiciele fundacji liczą, że do końca 2018 roku dołączy w sumie około 100 tysięcy firm, a w ciągu trzech lat liczba terminali podwoi się.

Urządzenia trafiają między innymi do właścicieli małych sklepików osiedlowych, warzywniaków, punktów usługowych. Przedsiębiorcy liczą na to, że nowoczesna forma transakcji pozwoli im zwiększyć obroty i zyski, przyciągnie nowych klientów, a ich sklep czy usługa będą częściej polecane. Czy to się uda? To zależy między innymi od przekonania klientów, że transakcje kartą są maksymalnie bezpieczne.

Więcej terminali w Polsce
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here