Visa na mundial

0
Kibice reprezentacji Polski

Przygotowaliśmy zestawienie kart płatniczych Visa, które zostały wydane z okazji Mistrzostw Świata w Rosji. Zobacz, jak wyglądają.

Już 14 czerwca od meczu między Rosją a Arabią Saudyjską rozpocznie się największe święto kibiców piłki nożnej, a pięć dni później Biało-Czerwoni zmierzą się w Moskwie z Senegalem. Czekają nas trzy tygodnie szalonych sportowych emocji. Z tej okazji niektóre banki przygotowały specjalne karty płatnicze Visa, sponsora mundialu. Każda z nich opatrzona jest logiem tegorocznych mistrzostw, w którym dominującymi elementami są znane rosyjskie motywy, jak carskie jajko Fabergé, Sobór Wasyla Błogosławionego i znaki nawiązujące do podboju kosmosu.

Karty Nawałki

Dla polskich kibiców karty przygotowały mBank i Spółdzielcza Grupa Bankowa (SGB). W pierwszym przypadku do wyboru są trzy warianty grafik. Poniżej prezentujemy kartę nawiązującą do reprezentacji Polski.

Karta debetowa SGB wydana z Visa i First Data ma natomiast grafikę z biało-czerwoną koszulką i jest dostępna od 1 czerwca.

Odkrywamy karty płatnicze na mundial

Karty Visa z mundialowymi motywami zostały wydane na całym świecie. U gospodarzy turnieju, na plastiku, nie mogło zabraknąć wilka Zabivaki, który w globalnym głosowaniu wyprzedził w wyścigu o miano maskotki Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 tygrysa syberyjskiego i kota.

Alfa Bank wydał natomiast kartę z Pucharem Świata FIFA, który w oryginale zrobiony jest z 18 karatowego złota i waży około 6 kilogramów.

W tej konwencji są też utrzymane plastiki libańskiego BLOM banku, omańskiego Bank Muscat czy panamskiego Banesco.

Piłkarskie złoto Peru

Najciekawszy projekt z zagranicy, jaki znaleźliśmy, nie ujmując niczego polskim kartom czy Zabivace, pochodzi z Peru i wiąże się z historią kapitana reprezentacji, Paolo Guerrero. Ten król strzelców ostatnich dwóch turniejów Copa America wpadł w poważne tarapaty, gdy w jego organizmie na jesieni wykryto kokainę. Tłumaczył, że wypił ją przez przypadek w herbacie, co jest możliwe. Żucie liści koki czy robienie z nich wywaru jest w Peru na porządku dziennym. Kara miała skończyć się przed mundialem. Jednak FIFA niespodziewanie wydłużyła czas zawieszenia Guerrero, zamykając mu możliwość występu na turnieju. W międzyczasie peruwiański bank BCP wydał kartę z jego wizerunkiem i rozpoczął akcję #ContigoCapitán (z tobą kapitanie). 

Zaczęły się spekulacje czy Guerrero wyjedzie czy zostanie. W jego sprawie do FIFA apelowali trzej kapitanowie drużyn rywalizujących z Peru w fazie grupowej, prosząc o skrócenie kary. Nic to nie dało. 

Jednak Guerrero, jak przystało na rasowego napastnika się nie poddał. Wystąpił do szwajcarskiego Sądu Konstytucyjnego i wygrał!

To znaczy zawieszono mu karę na czas turnieju. A w takim razie zobaczymy go już nie tylko na kartach BCP, ale również w Rosji! 

Jeśli znasz inne ciekawe projekty kart płatniczych wydanych z okazji tegorocznego mundialu, albo anegdoty z nimi związane, napisz do nas lub zostaw komentarz. 

Visa na mundial
5 (100%) 7 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here