Co to jest Polska Bezgotówkowa?

0
Polska bezgotówkowa

Polska Bezgotówkowa jest programem, który zapewni przedsiębiorcom przyjmującym tylko gotówkę roczne finansowanie terminali płatniczych.

Program Polska Bezgotówkowa został stworzony z myślą o małych i średnich przedsiębiorcach (MŚP), którzy przez co najmniej 12 ostatnich miesięcy nie obsługiwali płatności kartami. Jednym z warunków uczestnictwa jest posiadanie maksymalnie pięciu punktów handlowych lub usługowych. Przedsiębiorcy spełniający kryteria mogą otrzymać 3 terminale za 0 zł. Firmy zamierzające przystąpić do programu mają czas na zgłoszenie do grudnia 2020 r.

Kto organizuje program Polska Bezgotówkowa?

Program prowadzi Fundacja Polska Bezgotówkowa, która powstała z inicjatywy banków, organizacji płatniczych Visa i Mastercard, oraz agentów rozliczeniowych, czyli firm dostarczających terminale płatnicze. Jest popierany przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii (wydzielone z Ministerstwa Rozwoju) oraz Związek Banków Polskich.

Czego się spodziewać?

Według wstępnych założeń program Polska Bezgotówkowa może doprowadzić nawet do podwojenia liczby sklepów i punktów usługowych przyjmujących transakcje elektroniczne. Już obecnie na tym rynku zachodzą pozytywne zmiany, jak donosi Narodowy Bank Polski, o czym świadczyć ma przekroczenie pułapu pół miliona terminali płatniczych (dane za III kwartał 2017). Jeśli założenia programu się spełnią – w większości miejsc, które dziś przyjmują jedynie gotówkę, będzie można zapłacić kartą.

Co to jest Polska Bezgotówkowa?
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here