Czas to pieniądz

0
Czas płatności na terminalu

W dzisiejszym odcinku naszego przewodnika po fascynującym świecie terminali zmierzymy prędkość płatności i czas, w jakim pieniądze trafiają na nasze konto.

O tym, że mamy coraz szybsze samochody, telefony, samoloty, internety nie trzeba nikogo przekonywać. A jak się mają sprawy z płatnością kartą? Ona też przyspieszyła, co widać np. w sklepach Żabka, gdzie transakcja plastikiem pędzi, jakby walczyła o pozycję startową w wyścigu Formuły 1. Okazuje się, że pod koniec 2016 r. terminale tej sieci sklepów zostały specjalnie dostosowane przez First Data Polcard, a o różnicy w czasie realizacji płatności pisały również portale branżowe.

Ile czasu zajmuje płatność kartą na terminalu Polcard?

Postanowiliśmy więc przekonać się, ile dziś zajmuje płatność kartą. Do naszego skromnego testu nie wzięliśmy znanego z Żabki VX 820 firmy Verifone, a Move2500 ze stajni Ingenico. Nakręciliśmy film trwający ponad pół minuty… Ale nie obawiaj się, wystarczy że obejrzysz pierwsze sekundy naszej produkcji, aby przekonać się na własne oczy, ile trwa płatność.

Czas zapłaty

Płatność przeszła. Ale co dalej? Niewidzialne pieniądze trafiły gdzieś na serwery First Data, lecz kiedy pojawią się na moim koncie? Przeprowadziliśmy drugi pomiar. Nie był tak krótki, jak płatność kartą, choć film trwa zaledwie minutę. Czy pieniądze trafiają na twoje konto wystarczająco szybko, żeby nie zakłócić funkcjonowania biznesu? Przekonaj się. Obejrzyj wideo.

Spodobały ci się nasze filmy? Wejdź na nasz kanał na YouTubie. Do zobaczenia wkrótce!

Czas to pieniądz
3.7 (74.29%) 7 votes

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here