25 tysięcy darmowych terminali działa już na rynku

0

Od początku programu Polska Bezgotówkowa 25 tysięcy darmowych terminali trafiło do czterech tysięcy miejscowości.

Na terminale za 0zł zdecydowali się przedsiębiorcy ze 160 branż odkąd wraz z początkiem roku ruszył Program Polska Bezgotówkowa. Urządzenia częściej trafiają do handlu niż usług.

Kto zgłasza się po terminale?

Według danych przekazanych przez Fundację Polska Bezgotówkowa na pierwszym miejscu znalazły się różnego typu sklepy, np. odzieżowe, obuwnicze, elektryczne i wielobranżowe, które zamówiły 32,2% przekazanych terminali.

Na drugim miejscu z wynikiem 26,4% uplasowały się punkty usługowe dla mieszkańców, do których zaliczono m.in. fryzjerów, warsztaty samochodowe i salony piękności.

Kolejne były sklepy spożywcze – trafiło do nich 11% bezpłatnych terminali.

W przekazanym zestawieniu nie wyszczególniono innych branż. A szkoda, bo moglibyśmy się dowiedzieć, czy np. do parafii z Jastrzębiej Góry, która też zgłosiła się do programu Polska Bezgotówkowa, dołączyły kolejne.

Wyniki z czterech ostatnich miesięcy pokazują, że program cieszył się popularnością jeszcze przed startem kampanii reklamowej na początku maja. Z czasem przekonamy się, czy zapowiadany wstępnie  pułap dodatkowych 500 tys. terminali na rynku zostanie osiągnięty.

25 tysięcy darmowych terminali działa już na rynku
5 (100%) 1 vote

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here